
Nu arī oficiāli kļuvis zināms, ka Pirejas “Olympiacos” spēka uzbrucējs Aleks Pīterss, kurš bija viens no svarīgākajiem spēlētājiem ceļā uz Eirolīgas čempiontitulu, turpinās karjeru citviet.
Pīterss pamet klubu pēc tam, kad bija nozīmīga daļa no viena no veiksmīgākajiem periodiem nesenajā “Olympiacos” vēsturē. Laikā, ko amerikāņu uzbrucējs pavadīja Pirejā, viņš nostiprinājās kā uzticams garā gala spēlētājs, kurš spēja paplašināt laukumu un gūt punktus svarīgākajos sezonas brīžos.
Lai gan Pītersa loma četru sezonu laikā “Olympiacos” sastāvā mainījās, vienu no saviem nozīmīgākajiem ieguldījumiem viņš sniedza tieši brīdī, kad tas bija visvairāk nepieciešams. Pieredzējušais uzbrucējs nospēlēja svarīgu lomu šī gada Eirolīgas “Final Four” turnīrā, palīdzot “Olympiacos” izcīnīt kluba pirmo Eirolīgas čempionu titulu kopš 2013. gada.
Visā “Final Four” laikā Pīterss vidēji guva 16,5 punktus, izcīnīja 4,5 atlēkušās bumbas, atdeva 1,5 rezultatīvas piespēles un sasniedza 21,5 efektivitātes koeficientu (PIR), laukumā pavadot aptuveni 19 minūtes spēlē. Viņš bija reāls kandidāts uz MVP balvu, taču to nesaņēma.
Pītersa individuāli spilgtākā sezona bija 2023./2024. gada Eirolīgas regulārais turnīrs, kad komandā nebija Sašas Vezenkova. Tajā sezonā viņš kļuva par vienu no efektīvākajiem uzbrucējiem turnīrā, vidēji izceļoties ar 13,1 punktu un 4,9 atlēkušajām bumbām spēlē.
Savukārt šosezon Eirolīgas regulārajā sezonā Pīterss vidēji guva 7,5 punktus un izcīnīja 2,8 atlēkušās bumbas spēlē.
Sagaidāms, ka drīzumā Pīterss varētu pievienoties Milānas “Olimpia”.