
Šonedēļ NBA draftā “Clippers” ar kopējo 57. numuru izvēlējās Narcisu Ngoju, taču nākamajā sezonā viņš spēlēs NCAA.
“Esmu pateicīgs “Clippers” par izrādīto ticību. Plānoju pilnībā pildīt savas saistības un pārstāvēt Oburnas universitāti nākamajā sezonā,” ar sociālo mediju starpniecību pavēstīja Ngojs.
“Clippers” neplāno mainīt Ngoja domas, tādējādi līdz viņa debijai NBA būs jāpagaida vismaz sezona. Būdams draftēts 2. kārtā, Ngojs NBA saņemtu krietni mazāku atalgojumu nekā NCAA, tāpēc arī pieņemts šāds lēmums.
Iepriekš Ngojs uzskatīja, ka neviena no komandām viņu nedraftēs. Francūzis jūlijā svinēs 22. dzimšanas dienu, un viņš automātiski kvalificējās draftam, tāpēc arī viņš var spēlēt koledžā.
Citādāka situācija ir, piemēram, ar vācieti Džeku Kajilu, kuru ar 39. numuru draftēja “Knicks”. Basketbolistam ir tikai 20, un viņš pats pieteicās draftam, līdz ar to viņš nevar pārcelties uz NCAA.
Aizvadītajā sezonā Ngojs pārstāvēja Francijas pēc spēka 2. līgas komandu “Poitiers Basket 86”, vidēji laukumā pavadot 24,5 minūtes, gūstot 9,7 punktus, izcīnot 11,5 atlēkušās bumbas un bloķējot 2,6 metienus. Sezonās beigās viņš tika atzīts par visas līgas vērtīgāko spēlētāju.
Ngojs kļūs par pirmo spēlētāju, kurš pēc draftēšanas izlēmis turpināt karjeru universitātē.