
Naudas taupīšanas nolūkos “Thunder” aizmainījusi tālmetienu speciālistu Aizeju Džo uz “Pistons”, vēsta ESPN.
Detroita par spēlētāju uz Oklohomsitiju nosūtīs 2030. un 2031. gada drafta otrās kārtas izvēles.
Džo iepriekšējās četras sezonas pavadīja “Thunder”, un katrā no tām viņš ar lielisku precizitāti realizēja tālmetienus – 40,9%, 41,6%, 41,2% un 42,3%. Vidēji spēlē viņš guva 9,7 punktus, un lielākoties Džo uzsāka mačus no rezervistu soliņa.
Kā ziņo “ESPN research”, Džo ir labākais tālmetienu procents pēdējo četru sezonu laikā starp 56 spēlētājiem, kuri izpildīja vismaz 1500 tālmetienus.
Viņš būtiski uzlabos “Pistons” perimetru, jo komanda pagājušajā sezonā vidēji mačā iemeta 11 trīspunktu metienus, kas bija trešais sliktākais rādītājs visā līgā.
“Thunder” vienojusies jau par otru maiņu nepilnas nedēļas laikā, lai samazinātu finansiālo slogu. Pirms tam ziņojām, ka 2025. gada čempione uz “Hawks” nosūtīs Āronu Viginsu, pretī iegūstot arī otrās kārtas drafta izvēles.
Šie divi darījumi ļaus “Thunder” samazināt algu maksājumus no 261 miljona līdz 234 miljoniem ASV dolāru. Ja ņem vērā arī luksusa nodokļa maksājumus, komanda jau šobrīd būs ietaupījusi 216 miljonus, aprēķinājis ESPN apskatnieks Bobijs Markss, pieņemot, ka “Thunder” paturēs Aizeju Hartenšteinu un Lū Dortu, bet ne Kenrihu Viljamsu.