
Turcijas čempionvienība Stambulas “Fenerbahce” apstiprinājusi informāciju, kas jau iepriekš bija izskanējusi – Latvijas valstsvienības aizsargs Artūrs Žagars turpmāk nepārstāvēs komandu.
Žagars noslēdza līgumu ar “Fenerbahce” pēc 2023. gada Pasaules kausa izcīņas, kurā demonstrēja lielisku sniegumu un piesaistīja lielu uzmanību. Pirmo sezonu saspēles vadītājs pavadīja īrē Viļņas “Wolves” vienības spēlētājs.
Žagars kopā ar “Fenerbahce” pērn kļuva par Turcijas kausa ieguvēju, Turcijas čempionu un Eirolīgas čempionu, bet šosezon izcīnīja Turcijas kausu un Turcijas čempiontitulu.
26 gadus vecais aizsargs šosezon vairākkārt ārstēja savainojumus, tādējādi Turcijas līgā paspēja aizvadīt tikai 12 spēles regulārajā turnīrā, vidēji gūstot 8,9 punktus un atdodot 3,4 rezultatīvas piespēles. Artūrs realizēja 43,2% trīspunktnieku. Izslēgšanas turnīrā viņa loma būtiski samazinājās – dalība vien piecos mačos ar vidēji deviņām minūtēm uz parketa.
Eirolīgā Artūrs šosezon piedalījās tikai piecos mačos, vidēji 11 minūtēs gūstot 3,4 punktus un atdodot 1,6 piespēles. Pērnsezon Žagaram Eirolīgā 22 spēles, vidēji 15 minūtes un 5,9 punkti, kā arī 2,3 piespēles.
Neoficiāla informācija liecina, ka par Žagaru ir interese no citiem Eirolīgā spēlējošiem klubiem.